Sjednocení kybernetické bezpečnosti v EU

Novela směrnice NIS 2

Zanedlouho vstoupí v platnost evropské nařízení NIS 2, které bude vymezovat nová pravidla při řešení kybernetické bezpečnosti v rámci organizací a bude mít vliv na běžný provoz tisíců českých firem.

Tato směrnice pomůže firmám zdokonalit prostředky a zdroje k zajištění kybernetické bezpečnosti a bude povinná. Její nedodržení bude pokutováno až částkou 10 mil Kč, nebo 2 % z celkového celosvětového ročního obratu společnosti.

Regulační orgány prodloužily lhůtu pro členské státy pro převod NIS 2 do vnitrostátního práva na dva roky, tzn., že NIS 2 pravděpodobně vstoupí v platnost roku 2024. Finální znění směrnice však doposud nebylo zveřejněno, a tak doporučujeme sledovat aktuální dění přímo na stránkách NÚKIB.

Z technického a organizačního hlediska bude pro firmy přijmutí směrnice NIS 2 komplexní záležitost, která bude vyžadovat pochopení celé problematiky a bude potřeba v mnoha případech využít externího poradenství a je podmíněna silnou strategií. Nenechávejte proto řešení na poslední chvíli: vytvořit účinnou bezpečnostní strategii vyžaduje čas.

Jsme jedničky na vytváření účinných kybernetických strategií, pomůžeme vám zvýšit úroveň kybernetické bezpečnosti ve vaši firmě.

 

NÚKIB

Pomůžeme vám zvýšit úroveň kybernetické bezpečnosti. Spojte se s námi:

Pobočka Praha
STORAGE ONE
Řeporyjská 490/17
158 00 Praha 5 – Jinonice

Pobočka Ostrava
STORAGE ONE
Nerudova 653/40
703 00 Ostrava – Vítkovice

ISO 20000
ISO 27001