Madeta: výrazné zrychlení odezvy klíčových aplikací a zlepšení jejich dostupnosti, díky nimž je tento potravinářský gigant chráněn jak proti ransomware, tak i před jinými katastrofami velkého rozsahu.

Sdílet:

Zákazník

Nenajdete na světě sýry jako v Madetě. Kromě sýrů z reklamy vyrábí jedna z nejznámějších jihočeských společností širokou paletu potravinářských výrobků z mléka, a to nejen v Českých Budějovicích, ale také v pěti dalších závodech. Společnost zaměstnává téměř 1400 zaměstnanců. Mlékárenská výroba tvoří 90 % z celkových výnosů, za rok 2020 bylo dosaženo čistého obratu přes 5,7 miliardy korun a hospodářského výsledku 311 milionů Kč.

I přes omezení poptávky v segmentu gastro a v exportních destinacích kvůli pandemii Covid-19 nebyl prodej významně ovlivněn a společnost tak může pracovat na inovacích technologických, produktových a procesních.

Zadání

Madeta provozuje velký VMware vSphere cluster v hlavních lokalitách a několik menších clusterů v pobočných závodech. Hlavní cluster byl vybudován s různorodými servery Dell a clusterem diskových polí HPE 3PAR a bylo na něm provozováno přes 70 produkčních VM a 30 neprodukčních VM. Pro management infrastruktury a jako arbitr clusterů byla použita třetí lokalita. Morální, ekonomická i fyzická životnost serverů i polí se blížila ke konci, a také bylo třeba upgradovat na vSphere 7. Jeden z vSphere ROBO clusterů v pobočkách byl na hranici kapacity VM. I síťová infrastruktura potřebovala obnovu technologie. Celé prostředí bylo zálohováno softwarem Commvault, podporovaným STORAGE ONE.

Bod zlomu

Madeta stála před rozhodnutím o nákupu nových serverů, diskových polí a datacenterových switchů a chystala se na náročnou migraci a upgrade verze VMware vSphere a vSAN v pobočkách. Vše za plného provozu, protože mlékárenskou výrobu nelze zastavit. Jednou z požadavků bylo vytvoření ochrany proti ransomware a zvýšení schopnosti IT se rychle vzpamatovat z kritických havárií velkého rozsahu.

 

Zpět

Pobočka Praha
STORAGE ONE
Řeporyjská 490/17
158 00 Praha 5 – Jinonice

Pobočka Ostrava
STORAGE ONE
Nerudova 653/40
703 00 Ostrava – Vítkovice

ISO 20000
ISO 27001